.

Metin Arolat Kimdir Biyografi

0 yorum


Metin Arolat 28 Mayıs 1972 Tarihinde İzmir’de dünyaya geldi.Anne tarafından Çerkez Baba tarafından yedi kuşak İstanbullu ve ondan önceki aile eşrafı Selanik’e dayanmaktadır.

Metin Arolat, İzmir 9 Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitiren sanatçı Yönetmen olmak ve Müzik yapmak hevesiyle İstanbula taşınır.

Metin Arolat, İstanbulda ilk önce bir Reklam ajansında Yönetmen Asistanı olarak işe başlayan sanatçı ardından Amerikaya gidip bir yandan Part Time işlerde çalıştı diğer yandanda University of Illinois'ta Reklamcılık eğitimi aldı.

Amerikadaki Eğitimini Tamamlayan şarkıcı Amerikadan döner dönmez sırasıyla Star TV, Kanal 6 ve Atv'nin Tanıtım Bölümlerinde Yönetmenlik yaptı.Bununlada yetinmeyen sanatçı Sinan Çetin,Rezzan Tanyeli, Ömer Vargı, Turgay Çokuludağ gibi Reklam Yönetmenlerine Asistanlık yaptı.

Spor ve dolayısıyla Futbol ile alakası olmadığını söyleyen sanatçı Dedesinin "Galatasaray Lisesi" mezunu olmasından ötürü ailecek Galatasaray Taraftarı olduklarını söylüyor. Baba tarafından "Ali Muhsin Paşa", "Hasan İzzet Paşa" ve "Çerkez Mehmet"in torunu olan sanatçı ayrıca Mevlana'nın 23.kuşak torunudur. Dedesi ise 23 Temmuz 1897 Doğumlu ünlü Türk şairi "Ali Mümtaz Arolat" dır.
Share this article :